Brak promocji w tym czasie

Nosidełka Bondolino

Jak nosić?

Niepodważalną zaletą nosidełka Bondolino jest to że niezależnie od postury noszącego dopasowuje się ono samoistnie w momencie zakładania. Nie ma w nim żadnych klamer, pasków wymagających regulacji w zależności np. od tego czy nosi Tata czy Mama.

Małe dzieci najwygodniej jest nosić z przodu, oczywiście tylko i wyłącznie twarzą do siebie. W Bondolino mogą być noszone nawet wcześniaki, górna granica wagowa to 20 kg - nie znam osoby która by chciała nosić 20 kilogramowe dziecko :)
Starsze dzieci, wygodniej nosić na plecach, zapewnia to zarówno ergonomiczną pozycję dla dziecka jak i wygodę dla rodzica. Oczywiście starsze dzieci mogą być również noszone z przodu.

Zakładając nosidełko pamiętajmy aby pas biodrowy był zapięty dość ścisło nad biodrami, a końcówki pasów naramiennych związane na dwa zwyczajne supły z przodu ( niedozwolone jest wiązanie "na kokardkę" )

Przy pierwszej próbie noszenia warto najpierw przećwiczyć bez dziecka zakładanie nosidełka, czytając oczywiście wcześniej instrukcję obsługi.
Warto również od razu po włożeniu dziecka do Bondolino zacząć z nim chodzić. Wybrać się na spacer, a jeśli to niemożliwe to przynajmniej pochodzić po mieszkaniu. Z doświadczenia wiem że przy pierwszej próbie rodzicom może brakować wprawy, pewności siebie przy zakładaniu i dzieci mogą z tego powodu być rozdrażnione reagując płaczem. Warto się przejść, chodzenie z dzieckiem uspokaja je, a przy okazji maluch widzi że coś się zmienia dookoła niego. Będzie tym zdecydowanie bardziej zaciekawiony niż w przypadku kiedy założymy nosidło i zaczniemy się przeglądać w lustrze...:)

A propo lustra, przed pierwszą próbą założenia nosidełka wraz z maluchem warto przećwiczyć zakładania samego nosidełka przed lustrem, warto również obejrzeć jeden z filmów pokazujących jak to prawidłowo zrobić na oficjalnym kanale firmy Hoppediz - YouTube Hoppediz

Kiedy i gdzie można nosić? 

Bondolino można używać przez cały rok, w okresach jesienno-zimowo-wiosennych jeśli to konieczne można użyć ocieplającej osłonka polarowa, która zapewni komfort zarówno dziecku jak i noszącemu.
Nosidełko Bondolino jest przeznaczone do użytku w mieście, parku, jak również na wycieczkach poza miasto, do lasu. Doskonale sprawdza się w codziennym użytkowaniu, zarówno w domu jak i poza nim.

Bondolino nie jest przeznaczone do użytku podczas wycieczek górskich w trudniejszym terenie, w takich przypadkcha polecamy skorzystać z któregoś z nosidełka turystyczne.
Nosidełka nie można również używać podczas uprawiania sportów, podczas jazdy na rowerze, rolkach, nartach, biegania itp.


Jak prać? 

Nosidełko można swobodnie i wielokrotnie prać w pralce w 40 st. Celsjusza. Trzeba jedynie pamiętać o tym aby przed włożeniem do pralki zapiąć pas biodrowy ( rzep ), oraz założyć owalne nakładki na rzepy zapinające osłonkę głowy ( w komplecie z nosidełkiem ). Nosidełka Bondolino nie wolno prać w wyższej temperaturze, ani wirować powyżej 1000 obrotów

Nosidełka nie wolno również uszyć w suszarce.

Standardowe, Light czy Popelina?

Bondolino w wersji Light posiada w panelu przednim jedną warstwę materiału mniej, dzięki czemu jest nieco cieńsze i lżejsze. Różnica ta jednak nie jest bardzo duża, nosząc dziecko w nosidełku musimy zawsze pamiętać o tym aby lżej je i siebie ubierać. Jeśli rodzice planują wycieczki w ciepłe kraje, korzystanie z nosidełka głównie latem to warto się zastanowić nad wersją Light.
Można również pomyśleć o wersji z Popeliny. Popelina to również bawełna, z tą różnicą że jest gęściej i ściślej tkana, przez co może być cieńsza. Pod względem grubości jest porównywalna do wersji Light, materiał jest jednak minimalnie sztywniejszy.

Na plecach czy z przodu?

Choć producent nie rozgranicza tego dokładnie, my z własnego doświadczenie zdecydowanie polecamy noszenie małych dzieci ( do ok. roku ) z przodu, a większych i starszych na plecach.

Co z rzepem?

Wiele osób ma wątpliwości czy rzep na pasie biodrowym jest wystarczającym zabezpieczeniem jesli chodzi o zapięcie tego pasa, czy "trzyma" wystarczająco mocno, czy po jakimś czasie nie zużyje się i nie straci swoich właściwości.
O ile rzep zostanie zapięty na 8 cm swojej długości to praktycznie nie ma szans żeby się poluzował czy też nie wytrzymał obciążenia. Jeśli nie możecie go w ten sposób zapiąć z powodu większego obwodu w pasie to należy dokupić pas przedłużający ( dostępny w Bondolino.pl ). Dodatkowo jeśli nosidełko jest założone prawidłowo to pas biodrowy jest niejako zabezpieczany przez końcówki pasów naramiennych zawiązanych na nim.
Nigdy, nawet w przypadku bardzo intensywnie użytkowanych nosidełek ( np. w naszej wypożyczalni ) nie zdarzyło się nam aby rzep na pasie biodrowym zużył się na tyle aby stracić swoje właściwości. Raz udało nam się zobaczyć zniszczony rzep - Bondolino zostało wyprane w 90 stopniach co doprowadziło do popękania rzepa. Oczywiście w takim przypadku, jesli widzimy jakiekolwiek uszkodzone części nosidła ni wolno go dalej użytkować.